I have a dream...1.díl

26. dubna 2012 v 19:50 | Anaya |  Povídky, příběhy
Ashanti-neoblíbená dívka, která vždy našla útěchu jen u koní. Co se ale stane, když se ve stáji začnou dít věci...jako třeba...nechte se překvapit...!

,,Ashanti, vypadni, co tady děláš?!"Vyhrkl Jack, Ashantin spolužák, který ji nenáviděl. Ashanti nenáviděl každý ve škole. Nevěděla proč. Byla snad jiná? Horší? Ne, to nepřichází v úvahu. Nebo ano? ,,Nic."Špitla a tiše se odplížila do své lavice, kde měla rozkreslený jednoduchý náčrt koně. ,,Háhá."Zašklebila se jeji spolužačka a papír zmačkala, roztrhala a vyhodila do koše. ,,Proč jsi to udělala?"Udivila se Ashanti a oči ji zvlhly. ,,Proooč?"Zašklebila se spolužačka, udělala gesto, ,pojďte za mnou, a její spojenkyně ji věrně následovaly. Konečně zazvonilo. Jakmile skončila hodina matematiky, Ashanti vyrazila ze dveří školy, pronásledována úšklebky svých spolužáků, kteří ji z nějakého důvodu nenáviděli. Vyšvihla se do sedla kola a ujížděla pryč. Doma se rychle najedla, ani nepromluvila s rodiči a pádila do stáje, kde měla ustájeného svého koně, Dreama.
Když přijela do stájí, něco tu nehrálo. Bylo tu moc ticho, žádný klapot kopyt, žádné lidské hlasy. ,,Halo."Zahalekala Ashanti, ale nikdo se neozval. ,,Kde jste všichni?"
,,Ashanti!"Vykřikla ředitelka když ji viděla, rozběhla se k ní, objala ji a začala brečet. ,,Co se děje?"Zeptala se Ashanti. ,,Někdo nám tady otrávil půlku stáje. Myslím tím koní. Vůbec nevíme, kdo to byl. Koně na pastvině začali hrozně šílet, pak začali hrozně těžce dýchat...a potom už to bylo...Ashanti! Půlka stáje je mrtvá!"V Ashanti hrklo.
,,Dream? Ten byl taky na pastvině?"Ashanti začala plakat.
,,Ne, Dream je v pořádku. Jdi za ním, čeká na tebe v boxu."Ashanti se ulevilo. Neskutečně moc. Klusala do stájí. Když ji Dream uviděl, radostně zaržál. ,,Dreame!"Vykřikla Ashanti a vrhla se koni kolem krku. Valach na ní nechápavě pohlédl a šťouchl do ní čumákem. ,,Co se stalo, Dreame?"Ashanti sotva popadala dech. ,,Co?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lau Lau | Web | 27. dubna 2012 v 9:44 | Reagovat

Pekne napísané, určite to budem čítať ďalej, je to napínavé :-)

2 Anaya Anaya | 27. dubna 2012 v 14:19 | Reagovat

[1]: Díky moc, Lau :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama