Nikdy neřehtej nikdy! 13.díl

14. dubna 2012 v 19:06 | Anaya |  Povídky, příběhy
Tři roky pryč, Berry je na obsednutí, náhlá komplikace...víte,potřebuje to rychlou zápletku, takže posun v čase je dost výrazný! XD (zdroj oddělovačů=acaballado.blog.cz)

Už tři roky uplynuly od toho okamžiku, kdy si Tara přivezla do stájí pana Kemptita mladého hřebečka Berryho. Od té doby to s ním nebylo lehké. Berry se už v mládí projevoval jako problémový kůň, chudák Harry byl od něho celý okousaný. Ani kastrace nepomohla. Tara to s ním chtěla vzdát, ale nemohla. I přes jeho povahu ho měla moc ráda. Vždyť ani ona sama nebyla geniální. Chodila s ním na vodítku na procházky, trávili společně s Harrym volné dny na pastvině, mimochodem také trénovala Harryho, který se den ode dne zlepšoval. Tak plynul čas, až Berrymu bylo 3 a půl roku a byl připraven na obsednutí.

,,Nezlob! Udidlo, na,"Tara se snažila být v pohodě a vložila koni palec do tlamy, kde měl mezeru pro udidlo. Berry už měl za chvíli udidlo v hubě, ale vůbec se mu nelíbilo. Tara mu položila sedlo na hřbet a upevnila podbřišníkem.
,,Harry, drž nám palce,"zadívala se do věrných očí koně, který pro ni byl téměř vším a překonala díky němu zatím všechny potíže s Berrym. Harry zaržál a Tara se na něho letmo usmála. ,,Pojď, Berry, pojď,"vyvedla ho před stáje, vylezla si na stoličku a opatrně zasunula nohu do třmenu. Valach jakoby nic ustoupil o několik kroků, stoličku schodil a Tara se jentaktak udržela v jednom třmenu. Elegantním pohybem se vyhoupla do sedla.
,,Pane Kemptite!"Zakřičela Tara a v okně se objevila hlava starého muže, ,,jedeme se projet támhle na kopec, vrátíme se asi za hodinu, pokud ne tak..."nedokončila větu, protože pan Kemptite rozhodně zavrtěl hlavou. Tara stiskla valacha holeněmi a on se rozešel. Ani neprotestoval, skvělý začátek!
Z vrat vyjeli pořád krokem, Tara nechala koni volnou otěž, prošlápla si paty, špičky vytočila spíše k němu, narovnala se a ještě letmo zkontrolovala, jestli je sedlo pořádně upevněné. Poté ho na louce pobídla do klusu a on se začal vzpínat. Taře se ho ale podařilo sklindit, i když jednou po ní chňapnul. ,,Ty jsi ale..."nechtěla říkat žádné slovo, kterého by někdy jindy litovala. Na kopci pořád klusali, Tara pravidelně vysedávala a Berrymu nějak nevadila jeji přítomnost. Poplácala ho po krku. Pak ale udělala osudovou chybu. Nacválala a společně s ryzákem se vydali proti kládě. Pobídla ho ke skoku, ale on skočil velmi nešikovně. Taře se vyndala noha ze třmenu...pak už nastala jenom TMA, NESKUTEČNÁ BOLEST A BEZVĚDOMÍ.
,,Taro, Taro, Taro, vzbuď se, no tak, dělej, prosím,"pan Kemptite, kdyby u něho nebyl doktor, by s Tarou klidně zatřásl a vylil na ni studenou vodu.
,,C-co se stalo, pane Kemptite,"řekla Tara, ale hlas ji selhal. ,,Spadla jsi z Berryho..." ,,Berry! Co je s ním, kde je?"Vyhrkla Tara, okamžitě co si vzpomněla na svého koňského přítele. ,,Víš, Taro, on utekl. Nenašel se, nikdo neví, kde je...už ho asi nikdy neuvidíš, s tím se musíš smířit. Nevím, jestli vůbec žije, to už asi nikdy nezjistíme."Řekl soucitně pan Kemptite. ,,Ale prosím vás, kůň není moucha, takovej kůň se nepřehlédne, každý ho uvidí, najde se, uvidíte!"Vyhrkla Tara a měla slzy na krajíčku. ,,Dobře...ale tobě naštěstí nic není, můžeš jet domů,"usmál se pan Kemptite, ale v jeho očích byl jakýsi divný výraz. Smrt...nebo něco podobného a Tara se na to nemohla dívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anett Anett | Web | 15. dubna 2012 v 11:59 | Reagovat

Takový krásný začátek :D :) a takový smutný konec. No snad se najde :)

2 Anaya Anaya | Web | 15. dubna 2012 v 14:31 | Reagovat

Snad...já nevím :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama