Nikdy neřehtej nikdy! 16.díl

26. dubna 2012 v 19:22 | Anaya |  Povídky, příběhy
16. díl povídky Nikdy neřehtej nikdy!

,,Hmm, tak děkuji,"Tara zmáčkla na mobilu červené sluchátko.
,,Tak co?"Zajímal se pan Kemptite.
,,Hm. Nic."Řekla sklesle Tara. ,,Berry už tam není...achjo, jak mě jenom mohlo napadnout, že to dopadne dobře,"Tara kopla do pařezu, který trůnil přesně v prostředku dvora. ,,Au."Hekla.
,,No jo...tak si to tak neber, vždyť on se najde. Jdi se radši projet s Harrym!"Usmál se povzbudivě pan Kemptite, ale Tara věděla, že se trápí stejně jako ona. ,,Dobře..."usmála se Tara.
___________________________________________________________________________________________
,,Ahoj, Harry."Tara pohladila jemné nozdry černého hřebce. ,,Tak doufám, že aspoň ty se máš dobře,"vstoupila do jeho boxu a poplácala ho po krku. Trošku sebou škubl. ,,Neboj."Vyhrkla Tara, protože se divila, že hřebci vadí poplácání po krku, což měl vždycky rád. ,,No jo, asi jseš už taky trochu nervózní, já vím."Tara provinile sklopila hlavu a zadívala se do podestýlky. Tara začala koně hřebelcovat. Nejdříve hřbílkem, pak tvrdým kartáčem, hřebenem a mokrou houbičkou. ,,Tak jo, teď jsem na řadě já,"Tara odklusala do šatny. Nazula si vysoké jezdecké boty, rajtky, helmu a vzala si i rukavice. V rychlosti popadla sedlo, uzdečku a bandáže. Navlékla koni uzdečku, sedlo a na přední nohy červené bandáže. ,,Tak vidíš, můžeme si vyjet."Tara otevřela box a vyvedla koně na otěži ven.
____________________________________________________________________________________________________

Elegantním pohybem jsem se vyhoupla do černohnědého sedla. Naklusala jsem koně a vyjeli jsme na louku, kde měl pan Kemptite přírodní Cross Country dráhu, na kterou jsem si už s Harrym dávno troufla. Přeskočili jsme první kmen, úplně bez problému. Pochválila jsem Harryho. Na další kmen ale natryskal. Nevím, co ho to popadlo. Ať jsem se snažila sebevíc, nešel zastavit. Přeskočil, ale mě vymrštil daleko ze sedla. Přišel ke mě a šťouchl do mě čumákem. ,,Jo, to je v pohodě."Usmála jsem se a vyšvihla se zpátky na nohy. Vložila jsem nohu do třmenu a vyhoupla se do sedla. V tu chvíli se před ní cosi mihlo. Cosi rezavého, s kopyty, s hřívou. Byl to...,,Berry!!"Vyhrkla Tara. Harry našpicoval uši a všechny svaly v tělě se mu napínaly. Nervózně přešlapoval z nohy na nohu. Berry v klidu přišel a nechal za chytit za uzdu, kterou stále vláčel za sebou. ,,Berrýsku."Tara slezla z Harryho a začala objímat Berryho. Byl v pořádku, žádné zranění. Tara si oddychla, chytila jeho uzdu, vyšvihla se na Harryho a jeli klusem domů.
,,Pane Kemptite!"Zakřičela Tara.
,,Berry. To není možné,"pan Kemptite rozrazil dveře a začal hladit koně po hřívě. ,,Ty kluku jeden, to už nám nedělej."Vyhrkly mu slzy do očí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama