Květen 2012

Jezdecký deníček 4.

25. května 2012 v 14:06 | Anaya
Ahooooj :)
Včera jsem opět byla u koní, ale byla jsem líná to sem psát :D Bylo to super! Vyhřebelcovala jsem si Gasulku, a rozpletla ji copánky (měla krásně vlnitou hřívu). Pak jsem ji s trenérkou nasedlala a nauzdila a šlo se jezdit :)))
Gas byla trochu nervózní, protože ji v jednom kuse odváděli kamarády z pastvin do boxů, takže tam nakonec zbylo jen pár koníků. Pak, když se uklidnila, tak jsme klusaly. Gas geniálně reaguje na moje občas trochu nejasné pobídky :o) Gasie klusala velice hezky. Já jsem ale byla jednu dobu moc na horním bodě a jednu dobu jsem neměla prošlápnuté paty, ale myslím si, že nakonec se mi klus docela povedl :))) Gasulka byla moc hodná (teda, ze zečátku moc ne, no, ale to je jedno :D). Pak jsem ji v boxu vyhřebelcovala, dala ji mrkvičku a jelo se domů.
Mooooc jsem si to užila, opravdu moc a těším se na další čtvrtek.
Jo a taky se těším na zítra, kdy jedeme na Den Koní do Kladrub :)

Odpoledne u koní

18. května 2012 v 18:49 | Anaya
Ahoj :)
Jela jsem dneska si ve 16:15 ke koním, jenom na takovou nezávaznou návštěvu, pohladit koníky. Byla tam Lucka (ta holka, co se mnou byla na první hodině ježdění), čistila Gasie, tak říkala, že jde jezdit a bylo mi majitelem stáje nabídnuto, že si můžu taky trochu zajezdit. Tak nejdřív jezdila Lucka a potom já. Jezdila jsem v kroku a v klusu. No, od včerejška jsem se nějak nezlepšila, ale ani nezhoršila, takže super :Đ Pak jsme Gasulu dovedli do boxu a šli jsem pro koně na louku. Já jsem vedla Kittu, moc sympatickou klisničku :]] Pak jsme šli na druhou pastvinu a já jsem vedla Targa, velmi hodného koníčka :D No a nakonec jsem vedla KirraLinu (nebo tak nějak se to píše xD) a šli jsme na vedlejší louku a koníky tam vypustili (nějací spí venku)...
Moc jsem si to u koníků užila :)

Jezdecký deníček 3.

17. května 2012 v 18:27 | Anaya
Ahojdadfs
Tak se vracím od koníků. Řeknu vám, bylo to super!sdfs Konečně jsem zase viděla moji milovanou Gasulkufsdf Byla doma, tak jsem ji vyhřebelcovala a čekala, až přijde trenérka. Když přišla, nasedlaly jsme ji a nauzdily. Byla docela zima, takže jsem šla v bundě, no SDF Na otevřené jízdárně jsem se konečně vyhoupla na ten úžasný koňský hřbet. Nejdříve jsme krokovaly, Gasulka se zase chtěla pást, ale jinak byla zlatíčkosf Pak mi trenérka oznámila, že naklušeme. Když jsem byla na lonži, nějak jsem se nemusela zabývat pobídkami nohou, ale stejně jsem ji stiskla holeněmi a ona znatelně zrychlila (snad i díky tomu)sdf Klus. Ze začátku jsem byla jako slon v porcelánu, nosdfs Pohazovalo to se mnou v sedle a jen občas jsem dokázala vysednout, aniž bych se skoro nepřekulila na krk Gasči. (Měla jsem z toho hroznou legraci.) Pata mi šla hrozně nahoru, takže tak, nosdfs Ale asi po pěti naklusáních už jsem vysedávala tak nějak přibližně, jak se má. Nejdřív jsem se prsty přidržovala sedla, ale pak jsem se chvilkami držela i oběma rukama otěžemi. Byl to pro mě úspěch, konečně to (trošku obávané) vysedávánísdfsJak někdo říká, že klus je nepohodlný, nebo tak, tak protestuju. Ale ono to možná ještě přijde. Pak, když byla ve stáji jsem poznala, že má sakra velkou hlavu na zapnutí ohlávky :D Odsedlala jsem ji a oduzdila. Vyhřebelcovala, pohladila si všechny koně a jelo se domů.
Bylo to super!!

Jak....

13. května 2012 v 19:25 | Anaya

jsem se ke Gasie a celkově koním, dostala?

Pastviny

12. května 2012 v 15:26 | Anaya
Ahojsdf
Dneska jsem měla v plánu jet do stájí, ale když jsem k nim dojela, vrata byla zavřená a všichni (nebo aspoň hodně) koně byli na pastvinách, tak jsem se rozhodla zůstat tamsdf První jsem šla k pastvinám, kde byla Fintuše, jedna hnědá kobylka bezejmenásdf a hlavně Gasulesdf Popásala se nejdál ze všech tří kobylek. První přišla ona hnědka se srdcem na hlavě, tak jsem si ji hladila a dala jsem ji trošku trávyf Finta vůbec nepřišla, ale byla poblíž. Na Gasulínu jsem volala, tak asi po deseti minutách přišla, pořád se jenom pásla, to jsem viděla i včera při ježdění, že má hlad pořáddsf Tak se nechala pohladit a vzala si trávu, stejnou, co měla na pastvině a šla se zase pást. Pak opět přišla a zase odešlasf Pak jsem šla k další pastvině.
Na dolní pastvině byli všichni koně, které jsem znala i z té doby, co jsem nejezdilafd A hlavně, kdo tam byl...Kiťule (Kiriana)dfs Já to drzý přerostlý hříbě mám moc ráda. Ona si troufne ňafnout skoro po každým koni, zlobivka jednadsf Tak tam byla další mladá klisnička, která je taky hrozně moc hodnádfs Hladila jsem je a ony tam u mě postávalysdf Pak jsem šla k běloušovi Dennymu, který má poněkud velkou tlamu, hehdsf Prostě ačkoli jsem dneska nešla do stájí, užila jsem si to takysdf

Jezdecký deníček 2.

11. května 2012 v 18:25 | Anaya
Ahoooj :]
Tak se vám opět hlásím s mým jezdeckým deníčkem. Dneska jsem do stájí přijela trochu dřív, tak jsem celou dobu, než trenérka přišla, hladila Bavorského Teplokrevníka Amura :Đ Je to zlato, rád se mazlí, až na to, že by mi nejraději sežral brýle, ale co :Đ Když trenérka přivedla z pastviny Gasie, viděla jsem na ní, že si asi opravdu pohrála s blátem, nebo hlínou. Byla opravdu docela špinavá, tak jsem vzala hřbílko a kartáč a vyhřebelcovala jsem ji. Celou dobu jsem si s ní povídala, je to zlato. Je to kobylka podnikavá, pořád by rozvazovala to vodítko, když ji uvazujeme na hřebelcování :] Vyhřebelcovala jsem ji a rozčesala žíně, až byla krásně čistá. Pak jsem ji za pomoci trenérky nasedlala. Sedlo je těžký, docela :Đ, dopnula podbřišník a trenérka ji nasadila uzdečku. Pak jsme ji vedly na venkovní jízdárnu.
Dneska jsem už neměla s nasedáním žádný problém, akorát délka třmenů pořád trošku neodpovídala, tak si to sem píšu: 11. dírka!!
:ĐĐ Zaujala jsem klasický sed a jezdily jsme dneska jenom v kroku. Gasienka byla moc hodná, ale pořád, jakmile trošku zpomalila, už se chtěla pást, má hlad, no :DD Při první lekci jsem měla pořád trošku problémy správně držet otěže, dneska už to bylo o něco lepší, řekla bych :) Pořád jsem zkoušela vysedávat v kroku, je to těžký, řeknu vám, ale to asi víte, že? :] A novinkou pro mě byl stehenní sed. Je docela lehký, myslím, že mi šel docela dobře. Taky jsem zkoušela na Gasience kroužit rukama, nohama, jezdit ve stehenním bez třmenů (trošku namáhavé, ale dalo se). Prostě jsem si to moc užila :)))
Po ježdění jsem sesedla. Teda...:D Určitě to bylo lepší, než včera, to jo, ale trošku práce mi to dalo, no, ale nežuchla jsem, takže OK. Dovedly jsme ji do stáje, odsedlaly (znovu opakuju, sedlo je pro mě docela těžký, ale musím zabrat :DD), trenérka ji oduzdila a já jsem se naučila jí dávat ohlávka. Gasouška má docela velký ušiska, takže jsem ji je musela nějak dostat skrz tu ohlávku, no :ĐĐ Opět jsem ji vyhřebelcovala a sundala ohlávku, což bylo lehčí :D Pak jsem vzala mrkve a rozdělila je Amurovi, Rubínkovi a Gasience. Gasience za to, jak je se mnou trpělivá a klukům, že je ráda vidím :3
Bylo mi nabídnuto, že tam můžu kdykoliv přijít a s čímkoli pomoc, takže mám takové nutkání tam o víkendu zajít a jsem si docela jistá, že tam zajdu :DDD

Gasule je nejspíš Český Teplokrevník :]]

Jezdecký deníček

10. května 2012 v 18:45 | Anaya
Vážení a milí!
Hlásím se vám plná dojmů, úžasných dojmů. Moje první hodina (ehm, dvě hodiny :D) s koňmi proběhla úžasně. Vyjímečně tam se mnou byla holčina, kterou znám ze základky, takže jsme si aspoň pokecaly :) Dozvěděla jsem se, že budu jezdit na rezavé kobylce jménem Gassie. Gassienka je trošku při těle, ale nádherná a moc hodná♥ Nejdřív jsem si společně s tou holčinou vyhřebelcovaly. Je to skvělý pocit, hřebelcovat koně. Úžasný :o)
Pak nám trenérka ukázala, jak ji sedlat, uzdit a prostě tak. Zdálo se mi to poněkud složité, ale určitě se to naučím, jsem si docela jistá :Đ Když byla naužděná a nesedlaná, vedly jsme ji za doprovodu dvou psisek na venkovní jízdárnu. Nejdřív jezdila Lucka, která už je zkušená, krásně klusala i krokovala. Pozorovala jsem ji a pak jsem přišla na řadu já. Prošla jsem teoretickou průpravou a potom jsem šla jezdit. V kroku. Bylo to úžasné! To splynutí duší s koněm. Skvělý! Moc mě překvapilo, že mi paty instinktivně padaly dolů. Jednou mi noha vylezla ze třmenu a Gass byla taky hodná, že se zastavila! Pak jsem zkusila ,vysedávat, v kroku. Vlastní ,silou, přenesenou do třmenů, takže docela namáhavé, ale šlo to. Moc jsem si to užila. Příště prý už budu moct i klusat (buď zítra nebo za týden).

Prostě je mi jasné, že ježdění se jen tak nevzdám :)))

Můj oddělovač :]

7. května 2012 v 11:14 | Anaya
Moc děkuju Rivee* za krásný oddělovač za soutěž :] Je opravdu velmi vydařený a určitě ho budu používat.
Děkuju moc! Ještě možná něco napíšu, uvídeme ;)

Volno :]

6. května 2012 v 19:20 | Anaya
Ahojfd Nebojte se-žiju, pořáddsf Akorát blog trochu zanedbávám. Upřímně? Je mi to líto, ale jenom troškusf Vždycky mě nakopne,, když vidím, jak jsou ostatní blogy aktivní a já tu tvrdnu s posledním dílem nějaké trapné povídky, kterou určitě nedopíšusdf Ale nebojte sedfs Momentálně mám pondělí i úterý volný, takže možná nějaký články napíšu, ale neslibuju, OK?SD Ale ve čtvrtek se můžete těšit na můj první JEZDECKÝ DENÍK sfs Ano, ve čtvrtek půjdu na mou první hodinu jízdy na koni. Neskutečně se těšímdfsf Budu jezdit každý čtvrtek a pátek, tak se těšte na postřehy začátečníka z koňského sedla i ze světa okolo koní obecně sfs No, to je asi všechno...
Ahoj, brzy píšící jezdecký deník