Jezdecký deníček 2.

11. května 2012 v 18:25 | Anaya
Ahoooj :]
Tak se vám opět hlásím s mým jezdeckým deníčkem. Dneska jsem do stájí přijela trochu dřív, tak jsem celou dobu, než trenérka přišla, hladila Bavorského Teplokrevníka Amura :Đ Je to zlato, rád se mazlí, až na to, že by mi nejraději sežral brýle, ale co :Đ Když trenérka přivedla z pastviny Gasie, viděla jsem na ní, že si asi opravdu pohrála s blátem, nebo hlínou. Byla opravdu docela špinavá, tak jsem vzala hřbílko a kartáč a vyhřebelcovala jsem ji. Celou dobu jsem si s ní povídala, je to zlato. Je to kobylka podnikavá, pořád by rozvazovala to vodítko, když ji uvazujeme na hřebelcování :] Vyhřebelcovala jsem ji a rozčesala žíně, až byla krásně čistá. Pak jsem ji za pomoci trenérky nasedlala. Sedlo je těžký, docela :Đ, dopnula podbřišník a trenérka ji nasadila uzdečku. Pak jsme ji vedly na venkovní jízdárnu.
Dneska jsem už neměla s nasedáním žádný problém, akorát délka třmenů pořád trošku neodpovídala, tak si to sem píšu: 11. dírka!!
:ĐĐ Zaujala jsem klasický sed a jezdily jsme dneska jenom v kroku. Gasienka byla moc hodná, ale pořád, jakmile trošku zpomalila, už se chtěla pást, má hlad, no :DD Při první lekci jsem měla pořád trošku problémy správně držet otěže, dneska už to bylo o něco lepší, řekla bych :) Pořád jsem zkoušela vysedávat v kroku, je to těžký, řeknu vám, ale to asi víte, že? :] A novinkou pro mě byl stehenní sed. Je docela lehký, myslím, že mi šel docela dobře. Taky jsem zkoušela na Gasience kroužit rukama, nohama, jezdit ve stehenním bez třmenů (trošku namáhavé, ale dalo se). Prostě jsem si to moc užila :)))
Po ježdění jsem sesedla. Teda...:D Určitě to bylo lepší, než včera, to jo, ale trošku práce mi to dalo, no, ale nežuchla jsem, takže OK. Dovedly jsme ji do stáje, odsedlaly (znovu opakuju, sedlo je pro mě docela těžký, ale musím zabrat :DD), trenérka ji oduzdila a já jsem se naučila jí dávat ohlávka. Gasouška má docela velký ušiska, takže jsem ji je musela nějak dostat skrz tu ohlávku, no :ĐĐ Opět jsem ji vyhřebelcovala a sundala ohlávku, což bylo lehčí :D Pak jsem vzala mrkve a rozdělila je Amurovi, Rubínkovi a Gasience. Gasience za to, jak je se mnou trpělivá a klukům, že je ráda vidím :3
Bylo mi nabídnuto, že tam můžu kdykoliv přijít a s čímkoli pomoc, takže mám takové nutkání tam o víkendu zajít a jsem si docela jistá, že tam zajdu :DDD

Gasule je nejspíš Český Teplokrevník :]]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 13. května 2012 v 11:49 | Reagovat

Tak to muselo být rozhodně fajn. Ano vysedávání v kroku je opravdu těžké, ale v klusu už to jde samo. Nácvik je prostě potřeba. Když najdeš to správné těžiště tak je stehení sed opravdu snadný :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama